۱۱:۳۵:۱۸ - چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در جستجوی حقیقت
کتاب «در جستجوی حقیقت» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا روزبهانی بروجردی و از سوی اداره کل فرق و ادیان معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم منتشر شده است. در این کتاب از فرقه‌ ضاله بهائیت به عنوان فرقه‌ای که  تاریخش مملو از تاریکی و وابستگی است و آموزه‌هایش سراسر سفسطه و مغالطه‌ آشکار […]

کتاب «در جستجوی حقیقت» به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا روزبهانی بروجردی و از سوی اداره کل فرق و ادیان معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه قم منتشر شده است.

در این کتاب از فرقه‌ ضاله بهائیت به عنوان فرقه‌ای که  تاریخش مملو از تاریکی و وابستگی است و آموزه‌هایش سراسر سفسطه و مغالطه‌ آشکار می‌باشد بحث شده است.

این کتاب در ۹ فصل نگارش شده و در فصل اول به بررسی فرقه شیخیه و احوالات شیخ احمد احسائی، سید کاظم رشتی و سایر فرقه‌های شیخیه  می‌پردازد و در فصل دوم به  بابیه و زندگی و تفکرات سیدعلی‌محمد باب و برخی از بزرگان این فرقه می پردازد.

بهائیت و زندگی و احوالات میرزا حسینعلی نوری و برخی دیگر از آنها مطالب بخش سوم را تشکیل می‌دهد و در بخش چهار به  نقد و بررسی اعتقادات بهائیان چون توحید، نبوت و معاد (رستاخیز) پرداخته شده است.

تعالیم دوازده گانه بهائیت؛ وحدت عالم انسانی، تشکیل دادگاه بین‌المللی، مداخله نکردن در امور سیاسی، ترک تعصبات جاهلیت، تساوی حقوق زن و مرد، صلح عمومی، تعدیل معیشت عمومی و رفع مشکلات اقتصادی جهان بشری، محتاج نفثات روح القدس، تعلیم و تربیت عمومی و اجباری،  الفت و محبت در دین، مطابقت دین با علم و عقل نیز از مطالب مهم بخش پنجم این کتاب است.

فصل ششم نیز سیری کوتاه  در احکام بهائیت و احکامی چون طهارت، وضو، نماز، روزه، حج، حقوق شرعی، ازدواج، طلاق ، نمونه های از حدود و.. را بررسی می کند و در فصل هفتم به  نظام و تشکیلات اداری این فرقه اشاره دارد که بیت العدل، وظایف بیت‌العدل، هیئت مشاوران، محافل روحانی ملی و محلی، بیت العدل و بحران مشروعیت از موارد مطرح شده در این فصل است.

رابطه بهائیت و سیاست، رابطه بهائیت با استعمار، روسیه، انگلیس، اسرائیل،به نقش بهایت در کشور ایران در دو دوره پهلوی و جمهوری اسلامی در فصل هشتم مورد بررسی قرار گرفت.

در جستجوی حقیقت - روزبهانی

برای دریافت فایل کتاب اینجا کلیک کنید.

X پيوند ها
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب